Typy podprsenek

PODPRSENKY PODLE VYZTUŽENÍ

Push-up podprsenka

Tato podprsenka přirozeně pozvedává a tvaruje ňadra, dokáže vytvořit ten nejhlubší dekolt a opticky zvětšit poprsí až o několik velikostí díky vycpávkám ve spodní části košíčků, které prsa zvednou a přiblíží k sobě. Vyztužení Push-up podprsenek se liší. Vycpávky mohou být vyjímatelné, nebo pevné v podobě pěnové nebo silikonové výztuže.

Vyztužená podprsenka

Vyztužené podprsenky, jsou ty, které mají zpevněné košíčky, ale dále jsou již bez vycpávek, jejich hlavním úkolem je plně zakrýt prsa a prsům poskytnout pevnější oporu a lepší tvar. Tento typ podprsenky je klasikou, jedná se o nejoblíbenější typ podprsenky pro větší prsa. Vyztužené podprsenky poskytují oporu a s ní spojený komfort při nošení.

Polovyztužená podprsenka

Tento typ podprsenky je jen částečně vyztužen, přesto poskytuje dostatečnou podporu Vašemu poprsí. Podprsenka je vyztužena ve spodní části košíčku pro zvýšení opory prsů. Horní část košíčků je pak tvořena nevyztuženou látkou, která může být například provokativně průsvitná.

Nevyztužená podprsenka

Velmi pohodlná podprsenka, ušitá pouze z měkké látky. Nejvíce tuto podprsenku oceňují ženy s velkým poprsím, které již nechtějí přidávat na objemu. Nevyztužené košíčky jsou pohodlné, z příjemného materiálu a svým střihem zajišťují vysokou oporu. Obzvlášť u tohoto typu podprsenky dbejte správně zvolenou velikost, v případě nesprávné opory velkým ňadrům pak hrozí bolesti zad.

PODPRSENKY PODLE STŘIHU

Plunge

Tato podprsenka má nízký střed a díky svému hlubokému vykrojení prsa nadzvedává a stlačuje k sobě. Vytváří plný dekolt se žlábkem a hodí se do hlubokých výstřihů. Stupeň výztuže může být různý od velmi vysokého až po pouhé vyztužení bez vycpávek.

Balconette / Bardotka

Tato podprsenka má „balkónový“ tvar, který zvýrazní především horní linii prsou. Výborně se hodí pod topy bez rukávů a hlubokých výstřihů. Díky vyššímu středu poskytuje tento typ podprsenky ňadrům perfektní oporu a to i bez ramínek.

Bralette/Braletka

Podprsenkové topy, které chceme ukázat. Braletky zajišťují maximální pohodlí, jsou bez kostic a neuvěřitelně hebké. Zajišťují dostatečnou oporu pro vytvoření lichotivých křivek. Pohodlí může být sexy.

Sportovní podprsenka

Sportovní podprsenky musí poskytovat perfektní oporu během pohybu. Proto je třeba, aby byl materiál lehký a prodyšný. Pokud si nejste jistá, jak vysokou oporu máte zvolit, řiďte se jednoduchým pravidlem – čím větší prsa, tím vyšší je potřeba opora.

Kojící podprsenka

Tato podprsenka je určena kojícím ženám, předností je zdvojený košíček s odepínacím háčkem ve vrchní části košíčku, díky kterému se vnější část košíčku oddělá pro pohodlnější kojení a to bez sundávání a se stoprocentní oporou ňader. Kojící podprsenka by měla být pohodlná a poskytovat prsům dokonalou podpěru.

Mateřská / těhotenská podprsenka

Tyto podprsenky jsou vyrobeny pro co nejvyšší komfort a pohodlí žen během těhotenství. Jsou podobné podprsenkám kojícím, ale nemají odepínací svrchní část.

Zmenšovací podprsenka

Hlavním úkolem této podprsenky je opticky zmenšit poprsí díky střihu podprsenky. Tvar košíčků prsa zpevní a stáhne. Zmenšovací podprsenky jsou určeny pro ženy s velkými prsy, vyznačují se širšími ramínky, mají vyšší střed a široké boky podprsenky. Zapínání by mělo být minimálně na dva háčky, aby zajistilo výbornou podporu pro velká prsa.