Chyby při nošení podprsenky

Podprsenka by Vám měla sedět tak, že se do ní vejdou celá prsa, která v ní pevně drží i při předklonu nebo zvednutí rukou nad hlavu. Zároveň obvod podprsenky při zvedání rukou drží na těle a nevyhrnuje se nahoru. Kostice má správně směřovat do podpaží.

Pokud Vám podprsenka nesedí jako druhá kůže, může to být jedním z následujících problémů:

Zadní část vylézá nahoru?

Pokud cítíte, že se Vám obvod podprsenky vysouvá nahoru a musíte zbytečně utahovat ramínka, neposkytuje Vám podprsenka žádnou oporu. Obvod podprsenky by měl být po celém obvodu ve stejné výšce. Pro větší oporu a pohodlí zvolte menší obvod.

V sedě se Vám špatně dýchá?

Pokud se Vám v sedě špatně dýchá, je obvod Vaší podprsenky příliš těsný. Zvolte větší obvod. Problém ale může být i v tom, že jste až doposud nosila příliš velkou podprsenku.

Máte otlačenou kůži?

Objevují se vám pod ramínky podprsenky otlačeniny nebo zarudlá kůže? Nejspíše máte velký obvod a váha poprsí je jen na ramínkách. Zvolte menší obvod. Pokud se objevují otlačeniny nebo zarudlá kůže pod obvodem podprsenky a tlačí Vás kostice, máte příliš těsný obvod. Zvolte větší.

Máte zvrásněné košíčky podprsenky?

Pokud se košíčky Vaší podprsenky na těle zvrásňují, nebo jinak deformují, nosíte zbytečně velkou velikost košíčků. Zkuste menší. Pokud je zvrásnění jen na špičkách košíčků, zvolte větší velikost

"Přetéká" Vám poprsí z podprsenky?

Pokud Vám při pohybu "přetéká" poprsí z podprsenky, nemáte v košíčkách dostatek místa. Zvolte hlubší velikost košíčků.

Tlačí Vás kostice?

Kostice by měly lemovat prsa a směřovat směrem k podpaží. V žádném případě by neměly tlačit ani v podpaží, ani na hrudník. Pokud se vám přímo na prsou objevují otlačená místa, zvolte hlubší košíčky.

Podprsenka Vám odstává?

Pokud kostice vpředu odstávají tak, že pod ně můžete vložit více prstů, je košíček malý a tlačí Vám prsa do těla. Zvolte větší košíčky.

Podprsenka se vyhrnuje?

Když zvednete ruce a podprsenka míří nahoru, máte malé košíčky nebo velký obvod. Zvolte větší košíčky a menší obvod.

Podprsenka tvoří "povislá" prsa?

Pokud Vám podprsenka tvoří "povislá" prsa, neposkytuje Vám žádnou oporu. Postavte se bokem k zrcadlu. Sahají vám prsa níž, než je spodní obvod podprsenky? Pak máte zbytečně velký obvod podprsenky. Zvolte menší obvod a větší košíčky.